Telephelyfejlesztési pályázat Pest megye területén PM_KKVTELEP_2018

Értesülj elsőként!

Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként a legújabb pályázatokról!

Az űrlap elküldésével elfogadod az adatvédelmi nyilatkozatban foglaltakat.

telephelyfejlesztési pályázat 2019

Megjelent a Pest-megyei vállalkozások telephelyfejlesztését elősegítő pályázat kiírására vonatkozó miniszteri döntés. Bár a konkrét Felhívás még nem olvasható, ebben a cikkben összegyűjtöttük az elmúlt évek tapasztalatait, hogy segítsük a vállalkozások felkészülését, hiszen várhatóan ismét szoros lesz a határidő, a keretösszegért folyó verseny pedig óriási.

A pályázat alapvető célja a helyi vállalkozások üzleti környezetének a javítása. A pályázat keretén belül jellemzően lehetőség nyílik a meglévő telephelyek átalakítására, modernizációjára és bővítésére, illetve a nem megfelelő telephelyek kiváltására új telephely, vagy új épület építésével. Járulékos tevékenységek lehetnek a fejlesztéshez kapcsolódó eszközbeszerzés, megújuló energiaforrás beszerzése, bemutatóterem vagy iroda építése, belső közlekedési felületek felújítása és parkolók kialakítása.

A várható keretösszeg: 4 500 000 000 forint.

A támogatás igénybevételéhez várhatóan az alábbi feltételeknek lesz szükséges megfelelni

  • legalább 2018. december 31. óta Pest megyei székhely,
  • a fejlesztés Pest-megye területén valósul meg,
  • a szék-, vagy telephely 100%-os tulajdonban van,
  • a vállalkozás éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum egy fő volt, 
  • rendelkezzen legalább egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes 365 napot jelentő üzleti évvel, melybe az előtársaságként való működés időszaka nem számít bele.

Gazdálkodási formakód szerint

  • 113 Korlátolt felelősségű társaság;
  • 114 Részvénytársaság;
  • 116 Közkereseti társaság – vélelmezhetően nem lesz jogosult
  • 117 Betéti társaság – vélelmezhetően nem lesz jogosult
  • 231 Egyéni vállalkozó – vélelmezhetően nem lesz jogosult
A Felhívásban meghatározott TEÁOR szerinti tevékenységek végzése esetén lehet pályázni, melyek közül a múlt évben a 21 (gyógyszeripar), 26 (elektronika), 28 (gép, gépi berendezés gyártása) 29-30 (járműgyártás), 52 (raktározás) 16, 31, 41, 42, 43 (építőipar támogatása) főcsoportba tartozó tevékenységek kiemeltek voltak. Ha hasonló elv mentén születik meg a döntés, mint a nemrég zárult eszközbeszerzési pályázat esetében, akkor maradni fognak ezek a számok.

FONTOS: bár a telephelyfejlesztési pályázat felhívása várhatóan lehetővé teszi, hogy egy TEÁOR 1412 szerinti, munkaruházat gyártásával foglalkozó 2017.10.11-én alapított Budakeszi székhelyű cég támogatási kérelmet nyújtson be, a pontozási rendszer sajátosságai miatt bizonyosan nem fog tudni elég pontszámot elérni a támogatás megítéléséhez. Mindenképp javasoljuk tehát a vállalkozás előzetes vizsgálatát a felesleges munka elkerülésre érdekében.

A pályázat támogatható tevékenységei

Önállóan támogatható tevékenységek: 
  • új épület építése, létesítése,
  • meglévő épületek átalakítása, bővítése,
Önállóan nem támogatható, választható tevékenységek:
  • kapcsolódó eszközbeszerzés
  • megújuló energiaforrások alkalmazása,
  • bemutatóterem kialakítása vagy építése
  • a belső közlekedési feltételeinek felújítása vagy kiépítése illetve parkolók felújítása vagy kiépítése
  • iroda építése vagy fejlesztése
Önállóan nem támogatható, kötelezően megvalósítandó tevékenységek:
  • beruházásarányos akadálymentesítés (amennyiben releváns)
  • szórt azbeszt mentesítése (amennyiben releváns)
  • műszaki ellenőr alkalmazása
  • nyilvánosság biztosítása
Nem támogatható tevékenységek:
A fentieken túl egyéb tevékenységek a telephelyfejlesztési pályázat során nem támogathatók. Nem támogatható különösen megkezdett beruházás, az ingatlanvásárlás, és olyan eszköz beszerzése, melyek nem kerülnek az ingatlanra rá- vagy beépítésre (pl. szállítójárművek), vagy nem az adott ingatlanon végzett tevékenységhez kapcsolódnak.

A támogatás mértéke, összege

Várhatóan 20 000 000 – 100 000 000 Ft között, a lenti jogcímeken.

A) de minimis jogcímen minimum 20, maximum 60 millió Ft értékben, Pest-megye teljes területén, mikro-, kis, és középvállalkozás esetén egyaránt 55%, vagy

B) regionális beruházási támogatás jogcímen minimum 20, maximum 100 millió Ft értékben,kkv-k méretétől függően:
a) Abony, Alsónémedi, Áporka, Aszód, Bag, Bernecebaráti, Cegléd, Csemő, Dabas, Domony, Dömsöd, Dunaharaszti, Ecser, Érd, Farmos, Felsőpakony, Galgagyörk, Galgahévíz, Galgamácsa, Göd, Gödöllő, Gyál, Gyömrő, Halásztelek, Hévízgyörk, Iklad, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Jászkarajenő, Kartal, Kemence, Kiskunlacháza, Kisnémedi, Kocsér, Kóspallag, Kőröstetétlen, Letkés, Lórév, Maglód, Makád, Márianosztra, Mikebuda, Monor, Nagybörzsöny, Nagykáta, Nagykőrös, Nagytarcsa, Nyársapát, Ócsa, Örkény, Pécel, Perőcsény, Péteri, Püspökhatvan, Püspökszilágy, Ráckeve, Szentmártonkáta, Szigetbecse, Szigetszentmiklós, Szob, Szokolya, Sződliget, Táborfalva, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tápiószőlős, Tatárszentgyörgy, Tésa, Törtel, Tura, Újhartyán, Újszilvás, Üllő, Vác, Váckisújfalu, Valkó, Vámosmikola, Vecsés, Verőce, Verseg és Zebegény településeken mikro- és kisvállalkozások esetén 55%, középvállalkozás esetén 45%,
b) Piliscsaba és Pilisjászfalu településeken mikro- és kisvállalkozások esetén 40%, középvállalkozás esetén 30%, vagy
C) kis- és középvállalkozásnak nyújtott beruházási támogatás jogcímen minimum 20, maximum 60 millió Ft értékben, a B) pont a) és b) alpontjaiban nem felsorolt Pest megyei településeken mikro- és kisvállalkozások esetén 20%, középvállalkozás esetén 10%.
A jelzett támogatási intenzitások azzal a feltétellel alkalmazhatók, ha a beruházó a pályázat benyújtásakor, valamint a Támogatási Szerződés hatályba lépésekor is megfelel az adott vállalkozási méret feltételeinek. Bővebben a MÁK honlapján.

Elszámolható költségek

  • Terület előkészítés, építés, eszközbeszerzés, immateriális javak beszerzése
  • Beruházás előkészítése – előzetes tanulmányok, engedélyezési dokumentumok, szakvélemények, műszaki tervek, üzleti terv, környezeti hatásvizsgálat
  • Közbeszerzési költségek
  • Műszaki ellenőr költsége
  • Projektmenedzsment költsége
  • Tájékoztatás és nyilvánosság költsége

Önerő a telephelyfejlesztési pályázat során

A telephelyfejlesztési pályázat során a saját forrás igazolásához hitel is igénybe vehető.

Fenntartási kötelezettség

A záró beszámoló elfogadását követő hónaptól számított 3 év.

További információkert, vagy ha segítségre lesz szükséged a pályázat elkészítéséhez töltsd ki a lenti adatlapot, vagy keress minket elérhetőségeink valamelyikénPályázatíró cég -ünk díjmentes előminősítést és pályázati tanácsadást biztosít a telephelyfejlesztési és az eszközbeszerzési pályázatnál is.

Kérd ingyenes előminősítésünket!

Az alábbi, egyszerűsített adatlap kitöltésére azért van szükség, hogy minél pontosabb képet kapjunk vállalkozásodról és fejlesztési céljaidról.